Skip links

Neler Yapıyorum?

KAVRUKLAR:  AMACIM MANİSA’YA HİZMET
 
Kavruklar ailesinin ev sahipliğini yaptığı iftara Manisa il ve ilçe parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri başkanları ve yerel basının önde gelen isimleri katıldı.
 
Yaklaşık 60 kişinin katıldığı iftarda açıklama yapan Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kavruklar, “İftarı vermemizin herhangi bir nedeni yok. Yani ne belediye başkanlığı için ne de milletvekilliği için. Sadece Amerika’dan Ankara’da bazı önemli işler için geldiğini belirterek, kendi doğduğu memleketi olan Manisa’ya da bir vefa borcu olduğunu bu nedenle de önemli projelerini hayata geçirmek için çalışmalar yaptığının altını çizdi.

MUSTAFA KAVRUKLAR’IN AÇIKLAMASI ŞU ŞEKİLDE:

“Sosyal medya aracılığı ile bildirdiğim Manisa Büyükşehir Belediye bağımsız başkan adaylığımdan çekilmiş bulunmaktayım.
Bugüne kadar yaptığım bire bir yazışma ve çalışmalarımla yüzde 80 Manisalının Ankara’nın kararına uyacağı kalan yüzde yirminin de boşta kalan oylar olarak ben bağımsız adaya geleceği hesabı ortaya Çıktı. MHP’den Cengiz Ergün’ün tekrar aday gösterilmesi, İYİ Parti cephesinde Canuyar üzerine yapılan hesaplamalarla Cengiz Ergün yeni dönemde de başkanlığını sağlamlaştırmış gibi görünüyor.
ŞEHİT AİLELERİNE 5 MİLYON BAĞIŞ
Seçim döneminde kullanmayı planladığım  5 milyon TL civarındaki para gecikince seçim döneminde havaya atılacak olan bu miktarı davam çözümlendiğinde Manisa ve ilçelerindeki şehit ailelerine bağışlamaya karar verdim en azından yüzlerce ailenin bir eksiğini giderecek.
Bodrum Yalıkavak Marina İsletmesi ile aramda olan bir tazminat davasında acılan 8 davanın hepsini kazanınca 1 milyon dolar civarındaki tazminata hak kazanmam netleşti.görevlendirdiğim avukatın yavaş davranması ve yaptığımız anlaşmaya uymaması nedeniyle çok önce bitmesi gereken davalarımızın sonuçlanması gecikti.2019 yılı içerisinde sonuçlanması gereken bu tazminat davasından elde edeceğim tüm geliri Manisa  ve ilçelerindeki şehit ve gazi ailelerinin hakkını savunan Manisa şehit ve gazi aileleri koruma ve kalkındırma derneğine bağışlayacağım.
Ocak ayı içerisinde Manisa’yı ziyaret ederek görevli avukatımı bu görevden azledeceğim ve bu davadan gelecek ortalama 5 milyon TL tazminat alacağımı resmi olarak dernek yetkililerinin kontrolüne bırakıp bu parayı şehit ve gazi ailelerine bağışlayacağım.
sosyal medyadan aylardır beni takip edip,dertleştiğiniz için binlerce Manisalı hemşerime teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız iyi ki Manisalıyız.”

türkiyeyiigazete.com ve manisaiyigazete.com un sahibi Kavruklar açıklamasına şöyle devam etti:
 
 “Millet ittifakı ile ayni vizyondayız, şeffaf belediyecilik ve şeffaf siyasette hem fikir olduğumu ve bu nedenle Meral Akşener’in görüşlerine destekliyorum. Manisa’ya neden geldiğimin cevabını merak edenlere ise yaklaşık bir yıldır internet web sitesi üzerinden yayın yapan eturkiyeiyigazete.com ve manisaiyigazete.com sitelerinin faaliyette bu nedenle Amerika’dan sizlerle tanışmak için geldiğimi belirtmek isterim. Geliş amacım herhangi bir milletvekilliği ya da Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığının bugün için söz konusu değil. Ancak gelebilecek teklifleri değerlendirebilirim” dedi.
 
Mustafa Kavruklar,  32 yıldır Amerika’da yaşadığını ve 45 yıllık gazetecilik yaptığını bu tecrübelerini bundan sonra “İYİ Partinin Amerika yapılanması” için kullanacağını ifade etti.
 
Kavruklar konuşmasının sonunda;  “İyi Gazete Medya Grubunda faaliyet gösteren Türkiye Iyi Gazete ve Manisa Iyi Gazete Haber Müdürlüğüne Doğan Şimşek atanmıştır. Siyasi ve Politik Haber Müdürlüğüne ise Fatoş Tunçkan arkadaşımız atanmıştır. Değerli arkadaşımızla gazetelerimizin daha da güçleneceğini kanaatindeyiz. İki arkadaşımıza da yeni görevlerinde başarılar diliyorum. İyi Gazete Medya Grubu Ailesine hoşgeldiniz” dedi.
 
Ayrıca iftar davetimize iştirak ederek bizleri onurlandıran tüm misafirlerimize teşekkür ederim diyerek sözlerini tamamladı.